Відділ з питань освіти, молоді,спорту,культури та медицини Куцурубської сільської ради об'єднаної територіальної громади
Куцурубської сільської ради об'єднаної територіальної громади

«ДОРОГАМИ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ»

І знову  повертає нас пам’ять до героїчних, болючих і радісних днів визволення України 1944 року на фронтах, у підпіллі, у партизанських загонах. Наш народ пережив страхіття війни, мужньо витримав усі випробування і доклав величезних зусиль, аби наблизити бажану мить Перемоги. Кожного року, 28 жовтня, ми святкуємо річницю звільнення України від фашистських загарбників. Довгих три роки випробувань стали страшною ціною миру, який сьогодні знов безжально порушено.

 Щоб не забували нащадки, щоб пам`ятали про подвиг своїх дідів – прадідів, ми говоримо про це з дітьми, читаємо проникливі вірші, згадуємо вдячним словом наших видатних односельців, яких, на жаль, сьогодні не залишилося в живих. А так, як сучасне покоління схильне до критичної оцінки дійсності, демонструємо учням страшну й величну документальну хроніку воєнних років, свідчення очевидців бойових дій Великої Вітчизняної війни. Такими були виховні заходи «Дорогами визволення України» для учнів 8 – 11 класів, які 25 жовтня провели  у Парутинській ЗОШ І-ІІІ ступенів Андрєєва Г.В., вчитель історії і права, Замєтна О.М., заступник директора з виховної роботи та Богатирьов А.О., вчитель музичного мистецтва.     Старшокласники  Купріянчук Дмитро, Несенко Анастасія, Павлова Вікторія, Плєшакова Юлія розповіли про героїчні наступальні операції, які провели наші війська під час визволення України, про хоробрість, непохитність і мужність наших солдат, про невимовно тяжкі втрати, яких зазнав український народ у тій страшній воєнній круговерті, що розметала, понівечила і розтоптала мільйони людських доль. Про вистраждану дорогою ціною Перемогу.

Звук незабутній перемоги

Лунає досі у серцях.

Блиск переможної дороги

Дарує радість у роках.

Героїв мало вже лишилось,

Покрила скроні сивина,

І щастя у серцях з'явилось,

Лише в душі гримить війна.

На грудях ордени, медалі,

В строю їх чутно тихий дзвін.

Імя їх в українській долі –

За це їм наш низький уклін.

 

 « повернутися до списку новин